18 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ
Читати книги можна онлайн, слухати аудіо чи скачати безкоштовно. Переходьте за посиланнями і приємного вам дозвілля! Веб- сайт "Дитяча література"
Літературний сайт Ігоря Січовика
Аудіобібліотека "Ключ"
Ми пропонуємо вам зануритися не лише у захопливий світ книги, а й помандрувати музеями та іншими культурними закладами світу, дізнатися про щось нове, цікаве і незвичне.
Віртуальна галерея живопису
Веб- сайт" Музейний простір України"
Музеї Ватикану
Версаль
Лувр (Париж)
Державний Ермітаж (м. Санкт-Петербург)
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права. Шкільна бібліотека пропонує відвідати електронну бібліотеку рідкісних і цінних видань Національної бібліотеки України для дітей. У фонді бібліотеки є багато книжок, які збереглися в країні у одиничних примірниках. Деякі з них являють собою справжні шедеври книжкової культури:
http://www.chl.kiev.ua/elibrary/Home/About
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права. Шкільна бібліотека пропонує відвідати електронну бібліотеку рідкісних і цінних видань Національної бібліотеки України для дітей. У фонді бібліотеки є багато книжок, які збереглися в країні у одиничних примірниках. Деякі з них являють собою справжні шедеври книжкової культури:
http://www.chl.kiev.ua/elibrary/Home/About
ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ БІБЛІОТЕКИ
Під час карантину бібліотеки не працюють. Але це не біда! Ми пропонуємо для своїх користувачів добірку ресурсів, на який можна знайти цікаві книги як українських так і зарубіжних авторів.
Зараз тема позитивного мислення є дуже актуальною, і в цьому нам допоможе звичайно ж улюблена книга.
Почніть з тих, що у Вaс нa книжковій полиці, або сидячи за власним комп’ютером зaвaнтaжте електронні книги.
Отже тримайте добірку сайтів, які дають змогу безкоштовно скачати книжки українською мовою.
Більшість книжок, розміщених на цьому сайті, – це художня література (українська та зарубіжна). Є як класичні твори, так і видання наших сучасників. Можна скачати або прочитати одразу на сайті.
Також тут є розділ з аудіокнигами, тому якщо ви віддаєте перевагу слуханню – точно знайдете щось собі до душі. Молодим батькам до уваги: на сайті є розділ з українськими народними казками, а також дитячі аудіокниги. Зможете зайняти дитину, поки будете працювати або насолоджуватись тишею.
Це вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Рубрикатор поділений за розділами та авторами, можна знайти твори на будь-який смак – від любовної лірики до химерних романів. Також на сайті є часописи та корисні статті українських авторів.
Цей сайт створили 19 років тому, а його ціль – популяризація української мови, літератури та культури. Назва ресурсу говорить сама за себе: тут зібрано дуже-дуже багато українських творів.
Можна проглянути найпопулярніші твори сайту або актуальні на сьогоднішній день, почитати біографії відомих українських письменників та поетів, дізнатися цікаві факти з їх життя та історії створення відомих творів.
Відкрита книга – це електронна бібліотека класики української та світової літератури, мета якої – розповсюдження та популяризація високоякісної та безкоштовної електронної книги. Знайти тут будь-що не вийде, тому що на сайті зібрані тільки твори, які вже стали суспільним надбанням.
Можна скачати класичні видання, ознайомитися з творами шкільної програми, а також можна допомогти бібліотеці з процесом оцифрування книг. І книжку почитав, і корисну справу зробив.
Цей сайт дуже специфічний, тому що тут ви не знайдете жодної сучасної книги. Натомість – літописи, історія, політологія, давня українська література та літературознавство, граматики та лексикони ХІV-XVII століття, а також історичні мапи давніх років.
Тож якщо ви захоплюєтеся історією України та древньою літературою – цей ресурс точно створений для вас.
Це великий і дуже важливий проект, який упровадила Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Ціль його – зібрати якомога більше інформації про історію та культуру України, «матеріали про природне, географічне середовище, демографічний, економічний, соціальний, освітній, науковий потенціал України, здобутки української нації, її місце у світовому цивілізаційному розвитку».
Розділів на сайті дуже багато, читати є про що. Окрім художньої літератури, можна ознайомитися з українським фольклором – казками, легендами, думами, історичними піснями, прислів’ями та приказками. Також почитати корисні статті з літератури та природознавства, психології, краєзнавства та багатьох інших галузей.
Культурний карантин: що читати і дивитися вдома
«Відкрита книга» – онлайн-бібліотека української та світової класики
Ресурс без жодної реклами з літературними творами, які стали суспільним надбанням світової культури. Окремою рубрикою виділені твори зі шкільної програми зарубіжної та української літератури – тож знадобиться не лише аби самому пригадати класику, а й щоб підготувати школярів до виходу на навчання.
«Project Gutenberg» – найстаріша універсальна е-бібліотека
Сайт є громадською ініціативою та містить близько 60 тис. книг у вільному доступі: від белетристики до наукових робіт англійською, португальською, німецькою та французькою мовами. Щоправда, більшість книг тут також зразки класики або твори, які були видані давно й на них згідно американського законодавства вже не діють авторські права.
«Europeana collections» – ресурс культурної спадщини Європи
Оцифровані матеріали тисячі європейських бібліотек, архівів і музеїв на одному сайті. Тематичні колекції картин, добірки творів авторів і навіть пошук зразків образотворчого мистецтва за домінуючим кольором.
Сайт є не лише онлайн-галереєю. Тут також можна знайти лонгріди англійською про культурні процеси у світовій історії та творчий шлях митців і мисткинь у рубриці «Блоги».
WikiArt – онлайн-енциклопедія мистецтва
Тут зібрано 250 тис творів мистецтва авторства 3 тисяч художників та художників сімома мовами, в тому числі українською.
«WiseCow» – вільний відеолекторій
Лекції про історію, мистецтво, журналістику, літературу, моду, кіно й соціум. У розділах можна знайти відеоматеріали про історичних постатей та митців, а можна отримати експрес-курс про сторіччя тієї чи іншої сфери за 100 хвилин.
Бонусом – кумедне оформлення сайту з корівками.
«EdEra» – студія онлайн-освіти
Проєкт намагається поєднати на одній платформі безкоштовні курси, які будуть цікаві всім – від школярів до людей різних професій, зокрема, юристів, економістів, викладачів. «EdEra» також пропонує матеріали для підготовки до ЗНО й серії лекцій на соціальні теми: про медіаграмотність, права людини та домашнє насильство.
Ще на сервісі є власна бібліотека з інтерактивними посібниками.
Prometheus – українська платформа з масовими і безкоштовними онлайн-курсами. 18 березня, зокрема, розпочнеться курс про коронавірус SARS-CoV-2 і захворювання Covid-19 від лікаря-інфекціоніста Федора Лапія.
Лекції від Мистецького Арсеналу – курси Література на межі дисциплін, Український театр: від кози до постдрами та інші.
Великодні символи: традиції та історія свята Великдень
Віртуальна подорож бібліотеками
Пропоную переглянути презентацію про великого письменника
Сучані українські бібліотеки: які вони?
Немає коментарів:
Дописати коментар